Skip links

Control4

smart_aktuanosci2_1-min

“Życie staje się łatwiejsze, gdy wszystko współpracuje”

Control4 jest platformą inteligentnego budynku, której linia produktów umożliwia pełną kontrolę multimediów i domu każdemu, łatwo i w konkurencyjnej cenie. Szeroki zakres produktów Control4 pozwala na sterowanie zarówno zestawem urządzeń w jednym pomieszczeniu, jak i zaawansowanymi systemami multi-room, obsługującymi multimedia, oświetlenie, temperaturę, system ochrony, oraz niemal każde inne urządzenie elektroniczne.
Szybka i praktyczna kontrola domu dostępna jest tak samo z każdego miejsca w domu, jak i z każdego miejsca na świecie!

Control4 ułatwia codzienne sterowanie sprzętem audio/video i kinem domowym, eliminując mnogość pilotów. Pozwala sięgać do osobistej kolekcji muzyki o cyfrowej jakości z każdego miejsca w domu. Daje możliwość sterowania oświetleniem i tworzenia Scen Oświetlenia. Control4 wykorzystuje czasomierze, czujniki ruchu, czujniki kontaktowe i ściemniacze dla zwiększenia wygody i obniżenia rachunków za prąd, a zaawansowana kontrola temperatury pomaga oszczędzać energię i zapewnia komfort dzięki programowalnym mechanizmom sterującym. System ochrony i system kamer IP, mogą zostać zintegrowane tak, aby monitorować bezpieczeństwo domu z dosłownie każdego miejsca.

Przewodowe i bezprzewodowe, łatwe w użyciu produkty Control4 pozwalają na to, aby każdy dom mógł stać się wymarzonym, rozrywkowym miejscem, gdzie niedostępny do tej pory poziom wygody i komfortu, a także pewności i spokoju ducha staje się rzeczywistością otaczającą wszystkich domowników.

smart_aktuanosci2_2-min

Masz dosyć używania kilku pilotów, tylko po to, żeby obejrzeć film DVD? Chcesz zapomnieć o ręcznym wyłączaniu każdego światła w domu na zakończenie dnia? A może pragniesz słyszeć muzykę we wszystkich pomieszczeniach? Użyj jednego pilota, eleganckiego panelu dotykowego, czy nawet swojego telefonu lub tabletu, aby odtworzyć film, przygasić oświetlenie, zasunąć rolety i dostosować temperaturę, a doświadczysz prawdziwego komfortu inteligentnego budynku i domowego kina.

Wyobraźmy sobie codzienną pobudkę – temperatura idealnie dostosowana, automatycznie rozsuwane rolety wpuszczają pierwsze promienie słoneczne do sypialni, a z głośników zaczyna sączyć się ulubiona muzyka. Może nawet ekspres do kawy zacznie przyrządzać łyk porannego przebudzenia? Z Control4 możesz każdego ranka wstawać z łóżka prawą nogą. Natomiast wieczorem twój dom zaśnie razem z tobą poprzez naciśnięcie jednego przycisku. System wyłączy wszystkie światła w domu i uzbroi system ochrony. Dodatkowo oszczędzisz energię automatycznie gasząc światło w pokoju, w którym nikogo nie ma przez określony czas.

Odetchniesz z ulgą wiedząc, że twój dom i rodzina są stale bezpieczne. Usługa Control4 „4Sight” posiada możliwość wysyłania alarmów e-mailowych, lub wiadomości tekstowych, aby poinformować o powrocie dzieci ze szkoły, pozostawieniu otwartej bramy garażowej, czy wyziębienia pomieszczeń poniżej ustalonego poziomu. Zawsze i wszędzie masz możliwość sterowania oświetleniem, ustawiania temperatury, czy podglądu kamer. Nawet podczas wakacji twój dom może sprawiać wrażenie zamieszkałego, dzięki automatycznemu włączaniu światła w kuchni w czasie kolacji, czy zapalaniu zewnętrznego oświetlenia po zmroku. Całkowita personalizacja dostosuje system do konkretnego domu i stylu życia domowników.

smart_aktuanosci2_3-min

Automatyzacja domu była do tej pory skomplikowaną operacją dostępną tylko dla nowopowstających budynków. Control4 zmienia ten stan rzeczy całkowicie. Dodatkowo – nie jest to rozwiązanie typu “wszystko albo nic”. Control4 ma budowę modułową, więc można zacząć od podstawowych elementów systemu i rozwijać go na przestrzeni czasu, dostosowując do osobistych potrzeb, wymagań i budżetu, albo stworzyć instalację z wszystkimi „fajerwerkami”, jakie tylko można sobie wyobrazić.

Control4 zaprojektowano tak, aby oprócz łatwości instalacji w nowopowstających budynkach, można go było wdrożyć w już istniejących domach. Standaryzacja okablowania i ogromne możliwości bezprzewodowej technologii Control4 oznaczają, że nie trzeba już „rozpruwać” ścian i przerabiać całego domu, aby zainstalować urządzenia sterujące. Kompletny system może być zainstalowany i zaprogramowany w czasie liczonym w godzinach, dniach – a nie w tygodniach czy miesiącach, a jego użytkowanie nie wymaga zaawansowanego przeszkolenia.

Łatwy w obsłudze, intuicyjny interfejs użytkownika umożliwia pełną kontrolę domu z każdego miejsca poprzez ekrany telewizorów, panele dotykowe, klawiatury, pilota a nawet poprzez iPhone’a. Dostępne są rozwiązania naścienne, stolikowe oraz przenośne. Control4 ułatwi obsługę kina domowego tak, aby nawet dziecko było w stanie używać całego systemu AV, a muzyka może byc odtwarzana z wielu źródeł jednocześnie włączając w to odtwarzacze, zewnętrzny dysk twardy czy iPoda. Dzięki zaawansowanym możliwościom programowania Control4 pozwala na to aby nawet bardzo złożone komendy dla wielu urządzeń, mogłby być wyzwalane za pomocą pojedynczego przycisku.

Wszystko to jest częścią wizji Control4, która wyrasta z przekonania, że wszystko działa lepiej, gdy współpracuje z otoczeniem. Dzięki konkurencyjnej cenie, łatwości montażu, oraz możliwości dostosowania do dowolnego domu i stylu życia, korzyści prawdziwie zjednoczonego elektronicznie domu dostępne są dla każdego.