Skip links

Technologie

Standard KNX funkcjonuje już na rynku od kilkudziesięciu lat. Jest standardem międzynarodowym wspieranym przez kluczowe na rynku przedsiębiorstwa.  Inwestycja w to rozwiązanie to sprawdzona pewność działania i możliwość osiągnięcia wysokiego poziomu integracji pomiędzy wszystkimi urządzeniami w domu. Rozwiązanie KNX zapewnia stabilność działania, charakterystyczną dla systemów kablowych. Dzięki przewodowej magistrali mamy pewność, że urządzenie będzie działać prawidłowo niezależenie od topologii budynku. KNX/EIB jest standardem otwartym. Dla użytkownika oznacza to posiadanie modularnej, elastycznej i skalowalnej instalacji, oferującej niemal nieskończone możliwości pod względem integracji i konfiguracji funkcji.

Technologia Z-Wave została zaprojektowana z myślą o niskich kosztach ogólnych, niskim zapotrzebowaniu na energię oraz zapewnieniu niezawodnej komunikacji i interoperacyjności pomiędzy urządzeniami różnych producentów. Z-Wave oferuje szereg korzyści w stosunku do standardowej technologii radiowej transmisji danych typu punkt-punkt i jest specjalnie zaprojektowany do uproszczenia systemów automatyki domowej i podobnych, małych sieci lokalnych. Obecnie na całym świecie w systemie Z-Wave zrzeszonych jest ponad 300 producentów urządzeń elektrycznych domowego użytku (między innymi Samsung, LG, Intel, Panasonic, General Electric, Bosch). System Z-Wave stosowany jest również w urządzeniach wykorzystywanych w budownictwie np. w oknach dachowych FAKRO, w bramach garażowych, w systemach ogrzewania Danfoss czy urządzeniach do oświetlenia Osram, dlatego system można stosować już na etapie budowy domu.

Control4 jest platformą inteligentnego budynku, której linia produktów umożliwia pełną kontrolę multimediów i domu każdemu, łatwo i w konkurencyjnej cenie. Szeroki zakres produktów Control4 pozwala na sterowanie zarówno zestawem urządzeń w jednym pomieszczeniu, jak i zaawansowanymi systemami multi-room, obsługującymi multimedia, oświetlenie, temperaturę, system ochrony oraz niemal każde inne urządzenie elektroniczne. Szybka i praktyczna kontrola domu dostępna jest z każdego miejsca w domu, jak i na świecie. Control4 sprawia, że codzienne sterowanie sprzętem audio/video i kinem domowym staje się lekkie i wygodne, jak nigdy dotąd. System pozwala sięgać do osobistej kolekcji muzyki o cyfrowej jakości z każdego miejsca w domu. Intuicyjne w obsłudze, bezprzewodowe i przewodowe, produkty Control4 pozwalają, aby każdy dom mógł stać się wymarzonym miejscem rozrywki i relaksu jednocześnie. Odetchniesz z ulgą wiedząc, że Twój dom i rodzina są bezpieczne dzięki usłudze Control4 „4Sight”, która oferuje możliwość wysyłania alarmów e-mailowych lub wiadomości tekstowych, aby poinformować o powrocie dzieci ze szkoły, pozostawieniu otwartej bramy garażowej czy wyziębienia pomieszczeń poniżej ustalonego poziomu. Zawsze i wszędzie masz możliwość sterowania oświetleniem, ustawiania temperatury czy podglądu kamer. Nawet podczas wakacji dom będzie sprawiać wrażenie zamieszkałego, dzięki automatycznemu włączaniu światła w kuchni na czas kolacji czy zapalaniu zewnętrznego oświetlenia po zmroku. Całkowita personalizacja dostosuje system do konkretnego domu i stylu życia domowników.

Buspro jest przewodowym, inteligentnym systemem sterowania, opracowanym niezależnie przez firmę HDL. Umożliwia sterowanie urządzeniami za pomocą paneli ściennych, telefonów komórkowych, tabletów i innych terminali. System Buspro może być również zintegrowany z innymi inteligentnymi systemami sterowania poprzez łączenie protokołów. Funkcjonalność systemu Buspro obejmuje sterowanie oświetleniem, roletami bądź zasłonami, klimatyzacją, ogrzewaniem podłogowym, nagłośnieniem. Posiada również funkcje odpowiadające za bezpieczeństwo oraz ochronę. Odpowiedni dla budynków mieszkalnych, biurowych, kompleksów miejskich, dużych obiektów, hoteli i innych budynków komercyjnych. Użytkownik może określić funkcje i skalę systemu zgodnie z własnymi założeniami.

Zigbee jest bezprzewodowym, światowym standardem opartej na sieci mesh, oferującym kompletne oraz kompatybilne rozwiązania IoT dla automatyki domowej i budynkowej. Zigbee służy do łączenia inteligentnych urządzeń, takich jak lampy, wtyczki i inteligentne zamki w sieć domową. Im więcej urządzeń znajdzie się w inteligentnej instalacji, tym system będzie bardziej niezawodny. Największym plusem Zigbee jest to, iż nie wymaga on większej ingerencji w gotowe instalacje elektryczne. Wystarczy wymienić standardowe przyciski oraz gniazda na ich inteligentne odpowiedniki Zigbee, co umożliwi nam stworzenie sieci mesh i automatyzację standardowej instalacji elektrycznej, jaką dostosujemy do własnych potrzeb.